top of page

Solarni paneli za zagrevanje vode koji se isporučuje na rezervoara | Foto ljubaznošću David Springer, National Renevable Energi Laboratori.
Solarni bojleri - koji se nazivaju solarni sistemi potrošne tople vode - može biti ekonomičan način za generisanje toplu vodu za vaš dom. Oni se mogu koristiti u bilo kojoj klimi, a gorivo koriste - Sunshine - je besplatna.

Kako oni rade
Solarni sistemi za grejanje vode uključuju rezervoari za skladištenje i solarne kolektore.

Postoje dve vrste solarnih sistema za grijanje vode: active, koje imaju cirkulacione pumpe i

kontrole, kao i pasivan, koji ne.

Aktivnih solarnih sistema Grejanje vode
Postoje dve vrste aktivnih solarnih sistema za grijanje vode:

Direktni sistemi potrošne
Pumpe cirkuliše domaćinstva vodu kroz kolektora i u kući. Oni dobro rade u klimatskim

uslovima gde je retko zaledi.
Indirektni sistemi potrošne
Pumpe cirkuliše ne-zamrzavanje, termički prenos tečnosti kroz kolektore i toplote.

Ovo zagreva vodu koja teče u kuću. Oni su popularni u klimatskim uslovima sklonih niskim

temperaturama.

 

 

 


 Veliki, flat panel pod nazivom ravna ploča kolektor je povezan sa rezervoarom zove solarni skladištenje / backup grejač vode od dve cevi. Jedna od tih cevi je prolazi kroz cilindričnim pumpu u dnu rezervoara, gdje postaje kalem nazvan dupli zid izmenjivač toplote. Ovaj kalem prolazi se kroz rezervoara i opet na ravne ploče kolektora. Antifriz tečnost prolazi samo kroz ovaj kolektora petlju. Dve cevi ponestane vrh bojlera rezervoara; jedna je hladna snabdevanje vodom u rezervoaru, a drugi šalje tople vode u kuću.

Pasivne solarne vodovodni sistemi GREJANJE
Pasivni solarni sistemi za grejanje vode su obično jeftiniji od aktivnih sistema, ali su često nije efikasna. Međutim, pasivni sistemi mogu biti pouzdana i može trajati duže. Postoje dva osnovna tipa pasivnih sistema:

Integralno kolektor-storage pasivni sistemi
Oni najbolje rade u oblastima gde su temperature retko padaju ispod nule. Oni su takođe dobro rade u domaćinstvima sa značajnom danju i večernjim potrebama tople vode.
Thermosiphon sistemi
Voda teče kroz sistem kada topla voda raste kao Cooler ponora. Kolektor mora biti instaliran ispod rezervoara, tako da topla voda će porasti u rezervoar. Ovi sistemi su pouzdani, ali izvođači radova moraju obratiti pažnju na dizajnom krova zbog teškog rezervoara. Obično su skuplji od integralnih kolektor za skladištenje pasivnih sistema.
Ilustracija pasivnog, serije solarni bojler. Hladna voda ulazi u cev i može da uđe ili solarne skladištenje / backup bojler rezervoar ili batch kolektor, u zavisnosti koji je otvoren bajpas ventil. Ako ventil na serije kolektora je otvoren, vertikalna cev (koja takođe ima stub ventil za ispuštanje hladnim klimatskim) nosi vodu gore u serije kolektora. Serija kolektor je velika kutija drži tenk i prekriven glazura koja je okrenuta prema suncu. Voda se zagreva u ovom rezervoar, a drugi cevi uzima zagrejane vode iz serije kolektora u solarne grejača za skladištenje / rezerva vode, gde se onda prenosi u kuću.

 

STORAGE rezervoari I SOLARNI KOLEKTORI
Većina solarni bojleri zahtevaju dobro izolovan rezervoar za skladištenje. Solar Rezervoari ima dodatni izlaz i ulaz povezan i sa kolektora. U dva rezervoara sistema, solarni bojler preheats vodu pre nego što uđe u konvencionalni bojler. U jednom rezervoara sistema, back-up grejač je u kombinaciji sa solarnom skladištenju u jednoj rezervoaru.

Tri vrste solarnih kolektora se koristi za stanovanje aplikacije:

Stan-ploča kolektor
Glazirane ravnih pločastih kolektora su izolovani, vremenske uslove kutije koje sadrže tamnu absorber ploču pod jednim ili više stakla ili plastike (polimera) pokriva. Neglazirane ravnih pločastih kolektora - obično se koristi za solarne bazen grejanje - imaju tamnu absorber ploče, napravljen od metala ili polimera, bez poklopca ili kućištu.
Integral sistemi kolektor-storage
Takođe poznat kao ICS ili serije sistema, oni imaju jednu ili više crnih tenkove ili cevi u izolovanoj, zastakljena prozora. Hladna voda prvo prolazi kroz solarnog kolektora, koja preheats vodu. Voda zatim nastavlja na konvencionalnom grejača vode bekap, obezbeđujući pouzdan izvor tople vode. Oni treba da budu instalirani samo u blagom zamrzavanje klimatskim uslovima, jer su otvoreni cevi mogli da zamrzne u teškom, hladno vreme.
Evakuisani-tube solarni kolektori
Oni imaju paralelne redove transparentnim staklenim cevima. Svaka cev sadrži staklenu cev i spoljni metalni absorber cev vezan na fin. Premaz The Fin je apsorbuje solarnu energiju, ali inhibira zračenja koji gubitak toplote. Ovi kolektori se koriste češće za američke komercijalne aplikacije.
Solarni sistemi za grejanje vode skoro uvek zahtevaju rezervnu sistem za oblačnih dana i vreme povećane potražnje. Konvencionalni akumulacioni grejači vode obično pružaju backup i možda već biti deo solarnog sistema paketa. Backup sistem može takođe biti deo solarnog kolektora, kao što su tenkovi na krovovima sa thermosiphon sistemima. Pošto integralni-kolektor za skladištenje sistem već čuva toplu vodu, pored prikupljanja sunčevu toplotu, što može da bude upakovan sa tankless ili potražnja tipa bojlera za backup.

IZBOR solarni bojler
Pre nego što kupite i instalirate solarni sistem grejanja vode, želite da uradite sledeće:

Procena troškova i energetske efikasnosti solarnog sistema za grejanje vode
Procenite solarne resursa vašeg sajta
Odredite ispravnu veličinu sistema
Istražite lokalne kodove, sporazume i propise.
Takođe razumeju različite komponente potrebne za solarne sisteme grejanja vode, uključujući sledeće:

Toploobmennici za solarnih sistema za grijanje vode
Heat-Transfer Tečnosti za solarnih sistema za grijanje vode
Instaliranje i održavanje sistema
Pravilno postavljanje solarnih bojlera zavisi od mnogih faktora. Ovi faktori uključuju solarne izvore, klimu, lokalne zahteve zgrada broj, i pitanja bezbednosti; Stoga, najbolje je da se kvalifikovana solarne sisteme izvođač instalira sistem.

Nakon instalacije, pravilno održavanje sistem će ga nastaviti da radi glatko. Pasivni sistemi ne zahtevaju mnogo održavanja. Za aktivne sisteme, raspravljati o zahtevima za održavanje sa provajderom sistema, i konsultuju priručnik sistema je vlasnika. Vodovod i ostale uobičajene komponente za grejanje vode zahtevaju istu održavanje kao konvencionalnih sistema. Zastakljivanje će možda morati da se očisti u suvim klimatskim uslovima gde kišnice ne daje prirodan ispiranje.

Redovno održavanje na jednostavnim sistemima može biti retke i svakih 3-5 godina, po mogućstvu solarnom izvođača. Sistemi sa električnim komponentama obično zahtevaju deo za zamenu ili dva nakon 10 godina. Saznajte više o solarno grijanje vode održavanje i popravku sistema.

Kada skrining potencijalnih izvođača radova za instalaciju i / ili održavanja, postaviti sledeća pitanja:

Da li vaša kompanija ima iskustvo montaže i održavanja solarnih sistema za grijanje vode?
Izaberite kompanija koja ima iskustva sa instaliranjem vrstu sistema koju želite i servisiranje aplikacije koje ste izabrali.
Koliko godina iskustva vaša firma ima sa solarnom instalacijom grejanja i održavanja?
Više iskustva bolje. Zahtev listu poslednjih kupaca koji mogu da pruže reference.
Da li je vaše preduzeće licenciran ili sertifikovan?
Imajući licencu važeću vodoinstalater i / ili solarnog izvođača je potrebno u nekim državama. Obratite se svom Citi and Counti za više informacija. Potvrdi licenciranje odboru vaša država je izvođač radova licenciranja. Licenciranje odbor takođe mogu da vam kažem o nekim tužbama protiv država-licencu izvođača.
Poboljšanje energetske efikasnosti
Nakon što je bojler propisno ugrađene i održavane, probajte neke dodatne strategije za uštedu energije da pomogne smanjiti svoje račune za grijanje vode, posebno ako vam je potrebna back-up sistem. Neki štedljive uređaji i sistemi su više isplativo da instalirate sa bojlera.

solarni bojleri
kONTAKTIRAJTE NAS

kontaktirajte nas za besplatnu procenu

Your details were sent successfully!

  • w-facebook
  • Twitter Clean
  • google+

​© 2023 by Moving Company. Proudly created with Wix.com

bottom of page